2024.07.03 godz. 11:56 Busko-Zdrój, Świętokrzyskie

Czy możemy kupić działkę gdy nie jesteśmy małżeństwem? I czy u notariusza można to podzielić na pół ?

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy działkę na oku do kupienia . Nie jesteśmy małżeństwem. Chcieliśmy to załatwiać tak żeby w papierach były informacje o dwóch osobach a nie o jednej . Po prostu chce się zabezpieczyć gdyby coś w dalszym życiu poszło nie tak .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2024 11:32

Oczywiście, możecie Państwo kupić działkę, której będzie współwłaścicielami po połowie, czyli mając udziały 1/2 we własności nieruchomości. Z wyrazami szacunku