2021.03.16 godz. 16:40 Świętochłowice, Śląskie

Czy możemy starać się o dozór elektroniczny?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chodzi o to że mój narzeczony ma wydany wyrok łączny 2lata i 5 miesięcy ppozbawienia wolności. Koniec wyroku 18grudzien 2022r plus 74dni, czy możemy starać się o dozór elektroniczny gdy wyrok zejdzie do 1,5roku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2021 21:54

Niestety w opisanej przez Panią sytuacji nie jest to możliwe.
Tak Nie

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 19:29

Niestety dozor dotyczy kar tylko do 18 miesięcy. Bierze pod uwagę cały wyrok a nie karę pozostała do odbycia.

Zmodyfikowano dnia: 26 Cze 2021 19:30