2022.04.18 godz. 04:37 Gdynia, Pomorskie

Czy mozna dostac przedterminowe warunkowe zwolnienie z odbywania kary pozbawienia wolności nie przebywając w zakładzie karnym ?

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałem wyrok 1 roku i 10m z czego 7 miesięcy w areszcie i 9 miesięcy na terapii stacjonarnej zostało zaliczone za odbyte .Od marca2021 przebywam na wolności . W lutym tego roku dostałem wezwanie do wiezienia , czy moge ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozostając na na wolnosci

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2022 13:52

O warunkowe przedterminowe zwolnienie można się ubiegać po odbyciu połowy kary. Nie ma znaczenia, czy jest Pan w ZK, czy na wolności. Proszę złożyć taki wniosek + wniosek o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpoznania wniosku o warunkowe przedterminowe zwolnienie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)