2019.04.18 godz. 09:32 Namysłów, Opolskie

czy mozna naliczac odsetki za zwloke w wykonaniu prac budowlanych jesli w umowie nie bylo zapisu o wysokosci odsetek za zwloke

Wyjaśnienie sytuacji

firma podpisala umowe na prace budowlane z terminem wykonania do konca kwietnia ale w umowie brak zapisu o naliczaniu odsetek za kazdy dzien zwloki. czy w takim przypadku mozna naliczac odsetki ustawowe za kazdy dzien spoznienia w wykonaniu prac budowlanych?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Kamrowski

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2019 13:36

Odsetki nalicza się od roszczeń pieniężnych.