2021.08.27 godz. 10:54 Gdynia, Pomorskie

Czy można odstąpić od przedwstępna umowę sprzedaży z zadatkiem w ciągu 7 dni.

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałam umowę przedwstępna kupna domy z zadatkiem. Jestem sprzedającym i czy mogę odstąpić od umowy w ciągu 7 dni od jej podpisania nie płacąc kupującego podwójnego zadatku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 12:08

Dzień dobry, jeśli nie zawarliście Państwo takiego zastrzeżenia w umowie to niestety nie - musi się Pani liczyć z tym, że druga strona będzie mogła żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości. Z kolei, gdy rozwiążecie Państwo umowę za porozumieniem stron, to wówczas zwraca Pani zadatek w wysokości w jakiej go Pani otrzymała. Pozdrawiam, adw. Michał Filec