2023.09.04 godz. 19:25 Przemyśl, Podkarpackie

Czy można przepisać na żonę nieruchomość,zrobić to on-line bez wizyty u notariusza?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem wlascicielem 1/2 domu jednorodzinnego oraz działki na której stoi,też 1/2 własności.Chciałbym przenieść prawo własności na żonę w formie darowizny.W chwili obecnej żona nie ma zadnego udziału w w/w nieruchomości.Czy jest to mozlliwe i jaka jest procedura. Pozdrawiam, Marek

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Wrz 2023 12:49

dzień dobry, niestety darowizna wymaga aktu notarialnego i konieczna jest wizyta u notariusza.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)