2024.02.12 godz. 10:01 Lublin, Lubelskie

Czy można przywrócić prace społeczne aby uniknąć zamiany na pozbawienie wolności? Co zrobić? Czy można zamienić prace społeczne na grzywnę?

Wyjaśnienie sytuacji

Nie mogłam odrobić prac społecznych że względu na opiekę nad chorą 86 letnią mamą i wnuczkiem ponieważ córka urodziła dziecko i chodzi do szkoły. Potem złamałam rękę. Teraz córka kończy szkołę i mogę zacząć pracować społecznie. Nie stawiałam się do kuratora ale zawsze po uprzednim wysłaniu prośby do sądu o tymczasowe zawieszenie wykonania kary.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lut 2024 10:37

Tak, jest taka możliwość, nawet już po wydaniu przez sąd postanowienia o zamianie kary ograniczenia na karę zastępczą pozbawienia wolności. Na jakim etapie jest postępowanie?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)