Treść zapytania

2019.08.15 godz. 19:15 Hrubieszów, Lubelskie

Uiszczenia grzywny na raty

Wyjaśnienie sytuacji

Czy można rozłożyć na raty uiszczenia grzywny karnej?

Odpowiedzi prawników:


Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

(6 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sie 2019 10:23

Tak, jest to możliwe. Kwestie związane z wykonaniem kary grzywny zostały uregulowane w Kodeksie karnym wykonawczym. Zgodnie z art.49 k.k.w. jeżeli natychmiastowe wykonanie grzywny pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki, sąd może rozłożyć grzywnę na raty na czas nieprzekraczający 1 roku, licząc od dnia wydania pierwszego postanowienia w tym zakresie. W wypadkach zasługujących na szczególne uwzględnienie, a zwłaszcza wówczas, gdy wysokość grzywny jest znaczna, można rozłożyć grzywnę na raty na okres do 3 lat.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź