2019.02.14 godz. 10:16 Kraków, Lubelskie

Czy można udostępniać protokoły z rady pedagogicznej, kiedy, gdzie i komu?

Wyjaśnienie sytuacji

Po radzie pedagogicznej w jakim trybie rodzice mogą zapoznać sie z protokołami?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 14:24

Dzień dobry, protokół rady to zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, informacja publiczna udostępniana na wniosek. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 26 lipca 2011 r., (VIII SAB/Wa 22/11) stwierdził, że protokoły z rad pedagogicznych są danymi publicznymi stanowiącymi informację publiczną. Jako takie winny więc zostać udostępnione na żądanie, chyba że zachodzą podstawy z art. 5 ustawy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)