Treść zapytania

2019.09.20 godz. 15:33 Koluszki, Łódzkie

Czy nauczyciel może RR narzucać na co mają być wydane pieniądze, czy on sam moze podejmowac takie decyzje.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, potrzebuję odpowiedzi na pytanie dotyczące funduszy na koncie RR, cze nauczel , który ani nie jest opiekunem RR, czy jakikolwiek inny pedagog moze nam coś narzucać jesli chodzi o wydatki, bądż sam dysponowac tymi pieniędzmi. Czy jest jakiś artykuł, który o tym mówi ?

Odpowiedzi prawników:


Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

(37 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 20 Wrz 2019 16:15

Zasady wydatkowania funduszy rady rodziców określa regulamin działalności rady rodziców, który uchwala sama rada (art. 84 ust. 6 w zw. z art. 83 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.). W razie dalszych pytań, proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź