2024.04.02 godz. 08:39 Bochlin, Kujawsko-pomorskie

Podatek od darowizny

Wyjaśnienie sytuacji

Czy od darowizny spisanej aktem notarialnym zapłaci się podatek, jeśli wartość nieruchomości (działka z domem, działka) przekracza 500 tys zł? Przepisanie nastąpi na syna (działka z domem), a sama działka na wnuczkę.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Kwi 2024 14:12

Dzień dobry, darowizna będzie wymagała jedynie zgłoszenia do US - będzie zwolniona z podatku.