2022.02.18 godz. 19:47 Ząbki, Mazowieckie

Dozór elektroniczny

Wyjaśnienie sytuacji

Czy osoba skazana (przebywa w zakładzie już 1 miesiac)może otrzymać dozór elektroniczny w domu w którym jest tylko zameldowany? W domu mieszka jeszcze mama ale Dom jest prawnie mój i też tam jestem zameldowana ale nie mieszkam tam na stałe. Moje pytanie brzmi czy muszę wyrażać zgodę na taki dozór czy odbywa się to wszystko poza mną z powodu że tam nie mieszkam?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lut 2022 10:02

Szanowna Pani, Panie wskazuje gdzie chce odbywać karę w systemie dozoru elektronicznego. Musi Pani uzyskać zgodę wszystkich dorosłych domowników zamieszkujących pod podanym adresem.