2021.09.05 godz. 22:07 Warszawa, Mazowieckie

Czy policja będzie weryfikować pokonaną trasę autem?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, kilka dni temu zostałem zatrzymany przez policję, pod zarzutem prowadzenia jazdy w stanie nietrzeźwości - uderzyłem w wał ziemi na bocznej drodze, a akurat przejeżdżał patrol, brak uszkodzenia mienia, jechałem z pijanym kolegą. Alkomat wykazał podczas wydechu średnio 1,65 promila(wyniki z komendy). Sytuacja miała miejsce między 2/3 nad ranem, z piątku na sobotę. Podczas, rozmowy na komendzie zeznałem, że odwoziłem kolegę na przystanek(trasa od mojego domu do tego miejsca do ~6km ), nie wspomiałem ,że wcześniej byliśmy jeszcze kupić jedzenie. Czy policja będzie weryfikowała trasę jazdy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2021 07:58

Jest to przestępstwo formalne. Wystarczy, że Pan prowadził pod wpływem alkoholu. Sąd nie będzie badał czy faktycznie stworzył Pan zagrożenie prowadząc pod wpływem. Sprawdzenie trasy przejazdu nie jest konieczne aby Pana skazać.