2024.06.27 godz. 01:02 Wieleń, Wielkopolskie

Czy postępowanie Banku jest zgodne z prawem ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Posiadam kredyt gotówkowy w jednym z banków w, którym konto zostało założone tylko i wyłącznie pod tą pożyczkę. Raty płacę regularnie bez żadnych opóźnień, zostają tam cyklicznie naliczane opłaty za prowadzenie konta, które również opłacam. W czerwcu tego roku została naliczona opłata, którą przeoczyłem, rata została pobrana częściowo. Po niespełna tygodniu uregulowałem resztę płatności. Niestety bank wysłał już informacje do BIK-u o nie spłacaniu należności (ponad 90dni) bez nawet wcześniejszego poinformowania mnie. W BIK-u świece się na czerwono jako osoba niespłacająca rat.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2024 16:19

Szanowna Pani, nie znam szczegółów zawartej umowy, ani jej realizacji przez Panią, ale z tego co Pani napisała zaistniałą sytuację można rozwiązać za sprawą bezpośredniego kontaktu z bankiem.