2020.05.04 godz. 16:49 Sosnowiec, Śląskie

Czy pracodawca może zabrać mi urlop wypoczynkowy

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem po zwolnieniu lekarskim które trwało 45 dni w pierwszym dniu po powrocie z l4 wręczono mi wypowiedzenie i do końca okresu wypowiedzenia pracodawca chce mi te dni pokryć urlopem czy to jest zgodne z prawem

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2020 22:12

Pracodawca ma takie prawo aby udzielić pracownikowi w okresie wypowiedzenia urlopu wypoczynkowego nawet bez zgody pracownika. Wynika to z art. 167(1) k.p. Przepis ten dotyczy on wyłącznie urlopu wypoczynkowego przysługującego pracownikowi za dany rok kalendarzowy w wymiarze proporcjonalnym do okresu zatrudnienia u pracodawcy, który ma go udzielić oraz w całości urlopu zaległego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)