2019.01.15 godz. 14:33 Kwiry, Warmińsko-mazurskie

czy pracodawca odpowiada względem osób trzecich za szkody wyrządzone przez osobę zatrudnioną przez niego na umowę zlecenie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2019 14:36

Dzień dobry zgodnie z Kodeksem cywilnym pracodawca ponosi odpowiedzialność za powierzenie czynności pracownikowi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)