2020.03.16 godz. 08:45 Piła, Wielkopolskie

Przetarg nieograniczony na podstawie PFU

Wyjaśnienie sytuacji

Czy Program funkcjonalno-użytkowy przed dniem wszczęcia postępowania może być starszy niż 6 miesięcy, a zapis art. 35 pzp dotyczy wyłącznie ustaleniu wartości zamówienia, czyli szacowanie wartości nie może być starsze niż 6 miesięcy jeśli zamówieniem są roboty budowlane.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2020 09:58

Nie ma przeszkód, aby program funkcjonalno-użytkowy był sporządzony później niż 6 m-cy przed dniem wszczęcia postępowania. Art. 35 PZP dotyczy wyłącznie aktualności szacowania wartości zamówienia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)