2024.01.25 godz. 11:47 Pomiechówek, Mazowieckie

Czy przysługuje mi zwrot wpłaconych pieniędzy za kurs, z którego zrezygnowałam w terminie 2 tygodni ustalonych na rezygnację

Wyjaśnienie sytuacji

14.07.2023 roku zapisałam się na kurs w Akademii CEDOZ. Z dwutygodniowym okresem na rezygnację. Kurs miał rozpocząć się 09.09.2023 roku. Dnia 20.07.2023 roku wykonałam przelew za kurs w wysokości 2490 zł. A 24.07.2023 (więc jeszcze przed końcem dwóch tygodni na rezygnację), z powodów prywatnych zrezygnowałam z kursu gdyż nie mogłabym na niego uczęszczać. Następnego dnia zwróciłam się do tejże firmy z pytaniem czy w takim wypadku mogę prosić o zwrot wpłaconej kwoty. Dostałam odpowiedź iż nie jest to możliwe. Czy jest to prawda i faktycznie nie miałam prawa do zwrotu środków, mimo iż zrezygnowałam z kursu w ciągu tych dwóch tygodni? A jeśli miałam prawo, to czy można coś z tym zrobić? Załączam wycinki z regulaminu kursu: Uczestnik może zrezygnować ze szkolenia bez podania przyczyn składając na piśmie oświadczenie o rezygnacji w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy (potwierdzenia zapisu na kurs), z zastrzeżeniem, że gdy szkolenie – za wiedzą i zgodą Uczestnika – rozpoczyna się przed upływem 14 dni od daty zawarcia umowy Uczestnikowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy. Poprawnie złożona rezygnacja zwolnią Uczestnika z obowiązku zapłaty za szkolenie (kurs). Nieobecność zgłoszonej osoby na szkoleniu (kursie) lub rezygnacja z udziału złożona w terminie późniejszym niż określony w pkt. 4 nie zwalnia z obowiązku zapłaty całości ceny za szkolenie (kurs).

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2024 15:54

Dzień dobry, jeżeli zgodnie z regulaminem złożyła Pani skuteczną rezygnacje, i ten regulamin przewidywał możliwość zwrotu to jak najbardziej można domagać się od akademii zwrotu wpłaconych pieniędzy. W takim przypadku należałoby podjąć kroki prawne, tj. najpierw wyspąpić z wezwaniem a następnie założyć sprawę sądową. Pozdrawiam,