2019.02.18 godz. 15:40 -

Czy rozliczenie mediów w spółdzielni musi być podpisane, a jeżeli tak to przez kogo?

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymaliśmy rozliczenie wody zimnej i ciepłej oraz gazu. Brak rozliczenia ścieków. Jedynie na rozliczeniu wody widnieje stempel spółdzielni. Brak jest jakichkolwiek podpisów. Czy to jest zgodnie z przepisami?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2019 10:07

Art. 106e ustawy o VAT wskazuje, jakie dane powinna zawierać faktura, jednakże jest to katalog otwarty. Faktura bez podpisu, jeżeli zawiera wszystkie wymienione w ustawie elementy - jest w pełni zgodnym z przepisami dowodem księgowym. Nie różni się ona od podpisanego dokumentu w normalnych sytuacjach.