2019.04.30 godz. 08:32 Chełm, Lubelskie

Czy Sąd postąpił uczciwie? Skoro sam stworzył sytuację bym nie dostał uzasadnienia wyroku.

Wyjaśnienie sytuacji

Od ponad 3 lat sprawa przed SP o zasiłek przedemertalny. 1.04.2019 roku miał być odczytany wyrok. Moja obecność nie była obowiązkowa (70 km). Zwróciłem się pisemnie w dniu 1.04.2019 roku pisemnie Pocztą Polską o dostarczenie wyroku. 8.04.2019 roku Sąd sporządził Doręczenie odpisu wyroku, Otrzymałem go 11.04.2019 roku. Wyrok .... było tylko "oddala odwołanie" zwróciłem się do Sądu pisemnie tego samego dnia o uzasadnienie. W zamian otrzymałem odrzucenie wniosku zgodnie z art.328 par.1 k.p.c.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Kwi 2019 16:46

rozumiem, że wystąpił Pan do sądu jedynie o dostarczenie wyroku. I to był błąd, gdyż trzeba było wnosić o dostarczenie wyroku wraz z uzasadnieniem. Taka jest właściwa procedura. Wnoszenie o uzasadnienie wyroku w terminie późniejszym jest właśnie odrzucane.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)