2019.05.13 godz. 16:24 Mikołów, Śląskie

Czy sprzedający moze mieć zapis na stronie,iż mailowa prośba o dostępności towaru równoznaczy się z jego kupnem ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałam zapytać o sytuację.Na stronie BUTIK HOLLYWOOD DREAM i poprosiłam o mailowe powiadomnienie mnie o dostępnosci.Po kilku dniach wysłąno do mnie sukienkę kurierem za pobraniem.Dostałam kilka sms z informacją ,ze musze odebrać bo inaczej obciązona zostanę wysyłką w dwie strony i zapis wiąze sie z zapłatą.Dziś otrzymałam informację ,że jeśli do dziś nie zapłace 30 złotych wyślą przedsadowe wezwanie.Czy mają prawo dzięki takiemu zapisowi zmuszac do kupna bądż żądać kosztów za przesyłki?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Maj 2019 15:22

Rozumiem, że to jest sklep internetowy. Pytanie - skąd sklep wiedział jaki rozmiar wysłać? I gdzie ma towar dostarczyć? Bez konkretnego zamówienia sklep nie ma dostępu do takich informacji. Email z prośbą o informacje o dostępności, to według mnie nie jest równoznaczne z zamówieniem. Pytanie - czy coś na ten temat mówi regulamin sklepu. Zawsze można odstąpić od zakupu zgodnie z prawem. Może się Pani powołać na art. 5 ust. 1 ustawy o prawach konsumenta - Spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta, o którym mowa w art. 9 pkt 6 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu

Zmodyfikowano dnia: 14 Maj 2019 18:36