2021.11.18 godz. 22:15 Warszawa, Mazowieckie

Czy tata może w tym roku sprzedać działkę.nie płacąc podatku

Wyjaśnienie sytuacji

Mój tata otrzymał po zmarłej mamie 1/3 działki brat taty 2/3. Mama taty zostawiła testament zmarła w 2000r. W 2002 sąd w Pruszkowie odczytał testament i ogłosił że synowie nabyli synowie jak w testamencie. Posiadam zaświadczenie z Us o przedawnieniu podatku od spadku nie było zgłoszone przez 14 lat.Sprawa w sądzie skończyła się dopiero w tym roku Sąd dostarczył a postanowienie wraz z tym postanowieniem został dokonany dział spadku który trwał ok 20 lat w takich samych częściach jak w testamencie. Tato chcę sprzedać tą działkę ale nie wie od której daty liczyć 5 lat zeby nie płacić podatku od zbycia. Data nabycia spadku 2002 czy zakończenie sprawy sądowej 2021 Z góry dzieję za odpowiedź Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

. ...

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2021 10:55

Termin w tym przypadku należy liczyć od końca roku w którym nastąpił dział spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)