2023.02.01 godz. 11:56 Gdynia, Pomorskie

czy tworząc regulamin zatwierdzany uchwałą Rady Gminy można paragraf podzielić na punkty?

Wyjaśnienie sytuacji

w regulaminie jedne paragrafy są podzielone na ustępy, które są podzielone dalej na punkty. a w jednym przypadku paragraf jest podzielony na punkty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2023 15:46

Należy kierować się treścią rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie "Zasad techniki prawodawczej": Paragrafy można dzielić na ustępy, ustępy na punkty, punkty na litery, litery na tiret, a tiret na podwójne tiret (§ 124 ust. 2 w zw. z § 143)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)