2019.02.14 godz. 05:38 -

czy umowa dzierzawy moze byc zawarta ustnie powyzej 10 lat co rok odnawialna jezeli jedna ze stron jest spolka z o.o. druga strona rolnik indywidualny ryczaltowiec areal ziemi powyzej 100 ha - czy tylko pisemnie.

Wyjaśnienie sytuacji

z t,ego co wiem w rolnictwie obowiazuje umowa dzierzawy tylko pisemnie bez wzgledu na jaki okres jest zawarta poczawszy od urzedu gminy,agencje arimr.rolna,wszystkie urzedy do ministra rolnictwa wlacznie bardzo prosze o odpis jezeli bedzie taka potrzeba prosze o pytanie dopowiem -pozdrawiam polewczyk

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2019 14:54

Dzień dobry, proszę zwrócić uwagę na art 660 kc w związku z art. 694 kc.