2019.05.18 godz. 09:14 Jaworzno, Śląskie

Czy w statusie może być opisana odpowiedzialność za życie w stosunku do dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dob, przeczytałam status przedszkola niepub w którym są dwa niepokojące mnie zagadnienia, cyt "Wychowanek przedszkola ma obowiązek przestrzegania umów społecznych obowiązujących w społeczności przedszkolnej, zwłaszcza: ... 3) odpowiedzialności za własne życie, zdrowie i higienę; 4) dbania o własne dobro, ład i porządek w przedszkolu". W odpowiedzi na moje wątpliwości od Dyrektorki usłyszałam, że jest to zapis "...zgodny z art 102 prawa oświatowego, który m.in. wymaga zamieszczania cytowanego zapisu w statucie". W artykule nie doszukałam się takowego wymagania. Czy to zgo z prawem?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Maj 2019 08:44

Art. 102 prawa oświatowego określa co powinien zawierać statut. Zapisy przytoczone przez Panią stanowią określenie w statucie zgodnie z art. 102 ust. 1 pkt. 13 praw i obowiązków dzieci. jakie obowiązki i prawa ma dziecko określa statut.

Zmodyfikowano dnia: 21 Maj 2019 08:46