2019.07.22 godz. 05:53 Lubań, Dolnośląskie

wymiar godz ponadwymiarowych

Wyjaśnienie sytuacji

Czy w świetle obowiązujących przepisów prawnych w roku szkolnym 2019/2020, w szkole ponadpodstawowej można zatrudnić nauczyciela przedmiotów zawodowych w wymiarze przekraczającym 1, 5 etatu w celu konieczności realizacji programu nauczania

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2019 06:33

Nowelizacja Karty Nauczyciela wchodząca w życie 1.9.2019 r. nie zakłada zmiany art. 35 ust. 1 KN, który dopuszcza zobowiązanie nauczyciela do świadczenia godzin ponadwymiarowych w związku z koniecznością realizacji programu nauczania - 1/4 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć bez zgody nauczyciela i 1/2 - za jego zgodą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)