2024.01.03 godz. 16:04 Chełm, Lubelskie

Czy właściciel mieszkania może odciąć ciepłą wodę?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Mam taki problem właściciel ogrzewa mieszkanie węglem w okresie zimowym i z tego też jest ciepła woda z kolei w lecie ciepła woda jest z boliera na prąd i teraz poprosiłem właściciela aby odłączył bojler bo woda i tak z ogrzewania jest i aby płacić mniejsze rachunki za prąd to w kolejnym dniu dostałem pismo od właściciela że skoro ciężko mi płacić 200 zł miesięcznie to on mi odłączy całkiem ciepła woda i abym grzał sobie grzałka czy czym chce może wyjdzie mi taniej.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Małgorzata Piętka

Garwolin, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Sty 2024 14:28

Przepisu art. 8 ustawy z dnia 07.06.2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków mówi jasno, że tylko przedsiębiorstwo wodno - kanalizacyjne może decydować o odcięciu wody poszczególnych dostawcom. Inne podmioty nie mogą takich działań podejmować. Co więcej przedsiębiorstwo wodociągowo -kanalizacyjne o odcięciu wody powinno poinformować na 20 dni przed planowanym terminem odcięcia dostaw wody lub zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego.

Zmodyfikowano dnia: 04 Sty 2024 17:14
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)