2019.09.26 godz. 13:04 Nekla, Wielkopolskie

art.10a KN

Wyjaśnienie sytuacji

czy wprowadzony art.10a oznacza , że trzeba zmienić umowy nauczycielom już zatrunionym .Tj. z KN na umowy o pracę na podstawie kodeksu pracy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Wrz 2019 13:28

Nie. Celem wprowadzenia tego przepisu było uniemożliwienie zawierania z nauczycielami umów cywilnoprawnych (zlecenie, dzieło). Umowy z nauczycielami zawarte na podstawie KN są tak naprawdę umowami o pracę w rozumieniu kodeksu pracy (przepisy kp w sprawach nieuregulowanych w KN stosuje się odpowiednio), nie ma zatem konieczności zmiany tych umów. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)