2019.05.09 godz. 19:03 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Czy zagubienie Księgi Wieczystej znajdującej się w Sądzie spełnia przesłanki czynu zabronionego.

Wyjaśnienie sytuacji

Pod koniec lat 90-tych XX wieku zakupiłem działkę budowlaną. Notariusz dopełnił wszelkich formalności. Otrzymałem powiadomienie z Sądu, że dla zakupionej działki została założona Księga Wieczysta (w powiadomieniu był podany numer Księgi). W ubiegłym roku okazało się, że Księga zaginęła. Pracownicy Sądu, pomimo moich interwencji, nie robią nic ażeby rozwiązać problem obarczając winą mnie za zaistniałą sytuację.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Maj 2019 08:55

A co to oznacza, że zaginęła? Wszystkie księgi wieczyste były zmigrowane do systemu informatycznego. Może mieć Pan do nich dostęp z własnego komputera.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)