2021.06.03 godz. 09:38 Gdynia, Pomorskie

czy zgłaszając na policję fakt ze skradziono mi telefon a po interwencji okazalo sie że telefon mialem w domu policjant wypisal mi mandat w kwocie 500 zł.

Wyjaśnienie sytuacji

czy mogę liczyc na uchylenie tego mandatu w sądzie i czy nie poniosę większych kosztów .

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 16:29

nie. Podanie nieprawdy z własnej winy nie daje przesłanki funkcjonariuszowi Policji do uchylenia mandatu.