2022.11.02 godz. 09:25 Osiek Jasielski, Podkarpackie

Dlaczego mam zapłacić maklerowi przy zakupie domu ?

Wyjaśnienie sytuacji

Podczas poszukiwania domu makler dał nam dokument pod którym podpisałam się że zobowiązuje się do zapłaty 2.5 % wartości domu. Ale właściciele podpisali umowę w której zobowiązuje się do zapłaty całości jako sprzedający. Niestety zapłaciłam im tą kwotę gdzie później dostałam informację od właścicielki że oni zapłacili całość. Czy mogę zadać zwrotów kosztów. Umowa którą podpisałam jest też sporządzona tak jak to ja bym była sprzedającym nie kupującym. Pozdrawiam Natalia Kosznik

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lis 2022 11:15

Bez zapoznania się z treścią umowy, nie sposób odpowiedzieć na Pani pytania.