2024.04.19 godz. 21:01 Warszawa, Mazowieckie

Dlaczego nie mogę uzyskać zgody na podział działki, której jestem współwłaścicielką w Warszawie -Ursus oraz wydanie warunków zabudowy

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem współwłaścicielką działki wraz z siostrą. Chcemy wyodrębnić własność dzieląc się po połowie . W geodezji na ul. Sandomierskiej w Warszawie wstrzymano wydanie decyzji. Na działce stoi już budynek i miałby pozostać na jednej z działek podzielonych. Na drugiej połowie chciałabym pobudować niewielki dom. Dlaczego jest wszystko wstrzymane i gdzie się udać by dokończyć procedurę . Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2024 11:21

Dzień dobry Proponuję zwrócić się na piśmie (z potwierdzeniem odbioru) do Biura Geodezji i Katastru i zapytać o przyczyny wstrzymania decyzji. Być może podział działki jest niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego, albo są inne powodu. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)