2022.05.08 godz. 21:28 Wrocław-Stare Miasto, Dolnośląskie

Przyjęcie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór chciałam.sie dowiedzieć jeśli mam długi jeden z rodziców zmarł przyjmuje po nim spadek po czym mama przepisuje mieszkanie na mnie czy mając długi nie powinnam przyjmować mieszkania ? Czy przyjąć ale zacząć spalacac zadłużenie zeby nie siadło na mieszkanie ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2022 11:44

Dzień dobry, to kwestia nie tylko prawna, ale i ekonomiczna. Zależy czy jest Pani w stanie spłacać długi, aby uniknąć egzekucji komorniczej, ponieważ wierzyciele na pewno będą chcieli egzekwować swoje należności z tak istotnego składnika majątku jak nieruchomość, jeżeli nie jest Pani w stanie zaspokoić wierzytelności w inny sposób. Przy odrzuceniu spadku z pokrzywdzeniem wierzycieli będą oni mogli dodatkowo żądać bezskuteczności tego odrzucenia wobec nich (to możliwość, nie automatycznie). Pozdrawiam, adw. Michał Filec