2019.05.08 godz. 12:10 Poznań, Wielkopolskie

komin wentylacyjny

Wyjaśnienie sytuacji

dostałam mieszkanie w starej kamienicy do remontu ,były tam wytyczne co jest do zrobienia ,a także opinię kominiarza który powiedział ze nalezy zrobić wentylację a co za tym idzie wystawić konin wentylacyjny na dach budynku ,koszty takiej inwestycji to średnio 2.500 tysiaca złoty ,czy moim obowiązkiem jest pokrycie takich kosztów samemu ,przy czym chcę podkreślić ze w budynku nie ma gazu i nikt z lokatorów nie ma takiego komina wentylacyjnego proszę o opinie z góry dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2019 17:23

kto dał Pani wytyczne co jest do zrobienia? Skąd ma Pani opinię kominiarza? Wszelkie prace dotyczące kominów nie pokrywa sam lokator. Kolejne pytanie - kto jest właścicielem tej kamienicy? Czy jest tam ustanowiona wspólnota? Jeden prywatny właściciel? Pytanie o właściciela kamienicy jest istotne, gdyż to w zasadzie on powinien zająć się sprawą komina. W związku z powyższym proszę przekazać sprawę właścicielowi kamienicy..
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)