2023.09.27 godz. 15:09 Siedlce, Mazowieckie

Szkolenie

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam wiadomość od pracodawcy że wysyła mnie na szkolenie pt. Skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi. Koledzy z mojego działu poinformowali mnie że przed szkoleniem trzeba podpisać ,,umowę" że po odbyciu szkolenia nie zwolnimy się z pracy przez pewien okres (nie pamiętam jaki). Jeżeli jednak podejmiemy ryzyko i ktoś z nas złoży wypowiedzenie to będziemy musieli oddać pracodawcy pieniądze za odbyte szkolenie. Nie podchodząc do szkolenia też musimy zwrócić pieniądze. Koszt 2100zł. Nikt z nas nie został zapytany czy chcemy z tego szkolenia skorzystać. Szukam innej, lepszej pracy. Co w takim

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2023 19:03

Jeżeli chodzi o zobowiązanie pracownika do pozostawania w zatrudnieniu, to zgodnie z Kodeksem Pracy okres ten nie może wynosić więcej niż 3 lata. Termin ten może być liczony od rozpoczęcia szkolenia, albo jego ukończenia. W przypadku kiedy Pani szuka już nowej pracy radzę nie korzystać z opcji szkoleniowej, chyba że podniesione kwalifikacje mogą się Pani przydać.