2024.01.14 godz. 14:57 Pińczów, Świętokrzyskie

Oskarżenie o oszustwo.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. 29.12.23 dokonałam sprzedaży pomocy logopedycznej na Facebooku. W ten sam dzień dostałam od Pani pieniążki w kwocie 350zl. Sytuacja losowa nie pozwoliła mi na wysłanie danego przedmiotu i 3 stycznia poinformowalam kupująca o tym, iż zwrócę pieniążki, gdyż nie mam możliwości jednak wysłania przesyłki i... I wylecialo mi z głowy z uwagi na obecne problemy, zagubienie i parę innych spraw. Wczoraj pojawiła się u mnie wieczorem policja z informacją, iż jest to zgłoszone jako oszustwo. Pieniądze zwróciłam od razu po wyjściu Pani dzielnicowej. Co mi grozi w takiej sytuacji??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 20:41

Dzień dobry, w przypadku zwrotu pieniędzy, do oszustwa w rozumieniu przepisów kodeksu karnego nie doszło. Może się zdarzyć tak, że kupująca będzie w drodze postępowania cywilnego oczekiwać naprawienia szkody. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)