2024.05.24 godz. 15:02 Nowa Ruda, Dolnośląskie

ZATARCIE WYROKU

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chcę się dowiedzieć czy kara grzywny w wyroku z art. 58 ust. 1 Ust. Z 29.07.2005 o przeciw. Narkom. Dz. U. 2020 p. 2050 przy za. art. 37a § 1 KK ART. 70 UST. 4a Ust. Z 29.07.2005 o przeciwdziałaniu narkomanii ulega zatarciu po roku od wpłacenia pełnej kwoty na wymienione w wyroku konto ? Zacząłem studia i potrzebuję świadectwa niekaralności do rozpoczęcia praktyk studenckich. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2024 19:00

Dzień dobry, jeśli wg opisu to była grzywna zamiast kary pozbawienia wolności na podstawie art. 37a k.k. to zasadniczo tak - w rok od wykonania kary jest zatarcie skazania. Nie będzie zatarcia skazania, gdy do wykonania jest jeszcze środek karny. Czasem zdarza się, że pomimo tego, że powinno być zatarcie skazania, to trzeba jednak interweniować i upomnieć się o wykreślenie kary z KRK, ale to zobaczy Pan przy wystąpieniu o zaświadczenie o niekaralności. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)