2024.04.10 godz. 16:39 Katowice, Śląskie

Rozwód a ciąża z innym partnerem

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciała bym zasięgnąć opini w sprawie prawa rodzinnego. Mianowicie jestem po rozwodzie. W styczniu miałam sprawę rozwodową. Mianowicie zaszłam w ciążę z nowym partnerem będac jeszcze w związku małżeńskim. Mieszkam w Holandii. Jak to teraz prawnie wygląda? Termin porodu mam pod koniec czerwca. Czy jak się dziecko urodzi mój nowy partner może być wpisany jako ojciec dziecka?Czy będą jakieś problemy? Pozdrawiam Joanna Chmielewska

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Kwi 2024 19:43

Jeśli dziecko urodzi się 300 dni od uprawomocnienia się wyroku rozwodowego, domniemywa się, że ojcem dziecka jest były mąż. Musi Pani w terminie 6 miesięcy od dnia urodzenia się dziecka wnieść powództwo przeciwko byłemu mężowi o zaprzeczenie ojcostwa. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)