2023.06.17 godz. 17:28 Warszawa, Mazowieckie

Księga wieczysta

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość nadania zmian w księdze wieczystej. Mój tato(już nie żyjący) jest wpisany w akcie nadania ziemi jako właściciel po nie żyjącej mamie, a mojej babci. Niestety w księdze wieczystej widnieje tylko babcia. Pytanie brzmi czy po śmierci taty możemy zrobić przepis na moją mamę, która odziedziczyła wszystko po zmarłym? Czy koniecznością jest wpisanie zmarzlego właściciela, a dopiero później moją mame? Bardzo proszę pomóc. Z poważaniem, Dominika

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Cze 2023 10:47

Dzień dobry, czy zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe po babci? Jeśli tak i odziedziczył po niej Tata, to należy złożyć wniosek do ksiąg wieczystych KW- WPIS wskazujący podstawy nabycia nieruchomości przez mamę - rozumie się przez to postanowienie w sprawie nabycia spadku, akt poświadczenia dziedziczenia po babci i tacie. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl