2021.09.03 godz. 22:31 Szczecin, Zachodniopomorskie

Darowizna a spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Chciałabym się dowiedzieć jak przekazać darowiznę (mieszkanie) tak aby później nie było uwzględnione w spadku darczyńcy, a także aby ani żadna osoba dziedziczońca ustawowo, nie mogła się ubiegać o zachowek? Czy przy dzieleniu spadku bez testamentu, warto zrobić wpis do aktu notarialnego aby dana darowizna nie była wliczona do działu spadku, czy lepiej zrobić testament uwzględniając wszystkie należne osoby do spadku (nie uwzględniając w testamencie tej darowizny) i czy te osoby nie będą mogły ubiegać się wtedy do jakiegoś wyrównania spadku? Z góry dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Wrz 2021 14:10

To proszę nie robić darowizny a jakąś odpłatną umowę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)