2024.04.04 godz. 11:30 Brzesko, Małopolskie

Spadek po zmarłej mamie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry . Chciałabym zapytać czy muszę robić spadek z całości czy mogę zrobić spadek z konta. Chodzi o to że mama zmarła 7.03 .2024 i ostatnia Renta wpłynęła na jej konto i chcący wypłacić te pieniądze z jej konta muszę zrobić spadek .Ale mama też ma 1/5 udziału w działce i chciałabym zapytać czy wszystko muszę zrobić na rozprawie. Najbardziej zależy mi na koncie aby wypłacić pieniądze . A udział w działce dopiero później czy muszę wszystko na jednej rozprawię

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Kwi 2024 13:57

Dzień dobry, jeżeli chodzi o dziedziczenie po zmarłym to dokonuje się tego jedną czynnością w zakresie całego majątku. W tej sytuacji może udać się Pani do notariusza i uzyskać Akt Poświadczenia Dziedziczenia. Nie ma konieczności przeprowadzania postępowania sądowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)