2023.06.02 godz. 09:22 Bielsko-Biała, Śląskie

Podpisanie umowy przez inną osobe

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry chciałam zapytać jakie mogą być konsekwencje gdy umowę kupna samochodu podpisze za mnie mój brat lecz moim nazwiskiem?i jakie musiałabym mieć dokumenty by zrobić to prawidłowo? dziękuję za informację.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Cze 2023 11:11

Dzień dobry, takie działanie to podrobienie podpisu jest to czyn zabroniony, regulowany art. 270 § 1 Kodeksu Karnego - Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Proszę udzielić pełnomocnictwa bratu do dokonania czynności. Wtedy brat podpisze się swoim imieniem i nazwiskiem z dopiskiem " z upoważnienia"
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)