2019.07.19 godz. 11:32 Poznań, Wielkopolskie

Dzień Dobry Chciałbym obciąć konary drzew sąsiadki które przechodzą na moją posesję

Wyjaśnienie sytuacji

Poprosiłem sąsiadkę żeby wycięła przechodzące na moją posesję konary (zrobiłem to słownie oraz wysłałem list nie polecony )oczywiscie bez odzewu więc napisałem list i wyznaczyłem termin wycięcia tym razem polecony. Sąsiadka odmówiła przyjęcia czy w takiej sytuacji mogę sam usunąć gałęzie ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2019 12:30

Zgodnie z art 150 kc właściciel gruntu sąsiedniego może usunąć gałęzie przechodzące na jego posesję, z zastrzeżeniem, że powinien pierw wezwać sąsiada do ich usunięcia, wyznaczając mu termin., co w opisanej sprawie nastąpiło.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)