2024.08.18 godz. 05:11 Warszawa, Mazowieckie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę starać się o zachowek po mojej Ciotce. Ciotka nie miała męża ani dzieci, była panną. Rodzice Ciotki dawno już nie żyją. Rodzeństwo Ciotki to moja już nieżyjąca Mama i Brat Ciotki. I Ciotka właśnie oddała wszystko swojemu bratu - zapisała mu wszystko w Testamencie notarialnym, a mieszkanie przekazała aktem darowizny. Brat Ciotki, czyli mój wujek opiekował się nią. Czy w takiej sytuacji coś mi się należy i co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2024 21:49

Tak, prawdopodobnie możliwe będzie roszczenie o zachowek
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)