2020.03.04 godz. 08:35 Kraków, Małopolskie

zakłócanie ciszy nocnej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , chciałbym zapytać co można zrobić, kiedy sąsiedzi, a zwłaszcza ich dzieci notorycznie zakłócają ciszę nocną, a upominania i prośby nie pomagają?. Mieszkam w bloku zbudowanym z tzw pustaków i ściany wewnętrzne budynku są tak cienkie, że słychać najdrobniejsze dzwięki i hałasy. Dzieci sąsiadów, którzy mieszkają pode mną notorycznie hałasują w godzinach nocnych. Często zaczyna się to o godzinie 21:00 i trwa do 23:00, a nawet do 1:00 i 2:00 w nocy. Są to piski wrzaski, nawet wycie buczenie, zdarzało się tez słuchanie muzyki o 2:00 w nocy na cały regulator, co nie pozwalało mi spać

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Mar 2020 16:34

Dzień dobry. Opisane sytuacje to wykroczenie z art. 51 § 1 k.w. - w takiej sytuacji, jeśli rozmowy z sąsiadami nie pomagają, to pozostaje zgłoszenie na Policję i prośba o interwencję. W praktyce działa to najczęściej tak, że za pierwszym razem kończy się na pouczeniu przez funkcjonariuszy, a jeśli sytuacja się powtarza to kieruje się wniosek o ukaranie do sądu. Alternatywnie można też pomyśleć o złożeniu pozwu do sądu cywilnego o zaprzestanie immisji. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)