2022.06.07 godz. 22:28 Szczecinek, Zachodniopomorskie

Sytuacja szkolna

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, est taka sytuacja ,że z dwóch przedmiotów nie otrzymałem szansy na poprawę oceny rocznej ,gdyż nauczyciele uzasadniali że mam za słabą frekwencja , a mam poniżej 50 ,lecz według art.44b ustawa 6 pkt 6 "ustalanie warunków i trybu otrzymania wyższych niż przewidywane rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych oraz rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania; A np.na 4 ostatnich lekcjach z jednego przedmiotu co lekcje chciałem zgłosić się do odpowiedzi,lecz nauczyciel mi nie pozwolił . Co mi polecacie zrobić? (Bardzo mi zależy)(wpisałem fake dane) (lecz na emailu będę aktywny)

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Cze 2022 21:07

Dzień dobry. Fakt ze Pana frekwencja z tych dwóch przedmiotów jest niższa niż 50% uprawnia nauczyciela do twierdzenia, że nie ma z czego wystawić ocenę końcową. W takim przypadku jakąś szansą jest komisyjny egzamin klasyfikacyjny. Wiele zależy jednak od samej dobrej woli nauczycieli.