2024.06.20 godz. 18:54 Dzierżoniów, Dolnośląskie

Dzień dobry . Jak wygląda sytuacja z odprawą przy redukcji eteru w firmie zatrudniającej 12 osób i po przepracowaniu ponad 2 lata.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry . Jak wygląda sytuacja z odprawą przy redukcji eteru w firmie zatrudniającej 12 osób i po przepracowaniu ponad 2 lata.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2024 18:09

Dzień dobry Redukcję etatów reguluje ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Nazywa się to zwolnieniem grupowym. Ustawa ta przewiduje wypłatę odprawy w związku z tym zwolnieniem, ale dotyczy to pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej 20 pracowników. Nie dotyczy to więc przypadku opisanego w pytaniu. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)