2022.06.08 godz. 05:49 Szczecinek, Zachodniopomorskie

Szkoła problem

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry,jest taka sytuacja że szkołą ,z dwóch przedmiotów nie dostałem szansy na poprawę oceny rocznej ,z jednego np. chciałem zgłosić się do odpowiedzi i nauczyciel mi nie pozwolił gdyż podsumowywał to niską frekwencją mam poniżej 50%, lecz według artykułu 44b ustawa4 pkt4 "ustalanie warunków i trybu otrzymania wyższych niż przewidywane rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych oraz rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania;" Co mi poradzicie? (Pisałem wczoraj ,lecz nie mam dostępu do tamtego emaila (podaje kolejnego emaila i numer telefonu podaje fałszywy, email jest jednorazowy ,lecz będę aktywny na emailu

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Cze 2022 21:04

Dzień dobry. W tym przypadku, bardzo wiele zależy po prostu od dobrej woli nauczyciela. Mając frekwencję poniżej 50% obecności, nauczyciel ma pełne prawo do nieklasyfikowania Pana. Natomiast ma Pan prawo domagać się przeprowadzenia egzaminu komisyjnego, aczkolwiek to czy egzamin zostanie przeprowadzony zależeć będzie od tego czy nieobecności są usprawiedliwione czy nie. Jeżeli są nieusprawiedliwione to zorganizowanie egzaminu zależy od dobrej woli rady pedagogicznej. W każdym razie warto próbować. Życzę powodzenia