2023.11.08 godz. 08:43 Ujście, Wielkopolskie

Sprawa o alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Jestem mamą 25 letniej córki, która e tym roku ukończyła studia i w październiku tego roku zawarła związek małżeński. Myślę,żeby zakończyć płacenie alimentów. Córka twierdzi że alimenty należą się jej do 26 roku życia i poinformowała mnie, że podjęła jeszcze gdzieś naukę. Proszę o poradę czy należą się jej alimenty-. Pozdrawiam Aneta Aleksandrowicz

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2023 09:55

Alimenty należą się jeśli dorosłe dziecko się uczy i nie jest w stanie samodzielnie ponieść kosztów utrzymania. Jeśli tak nie jest to można wnieść do sądu o uchylenie obowiązku alimentacyjnego.

Zmodyfikowano dnia: 09 Lis 2023 16:53
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2023 08:59

Alimenty nie zależą od wieku, a od usprawiedliwionych potrzeb oraz możliwości zarobkowych obu stron. W syytuacji, gdy córka ukończyła już studia, posiada zawód wyuczony, ma bez wątpienia możliwości utrzymania się. Zasadnym w mojej opinie będzie złożenie pozwu o uchylenie obowiązku alimetacyjnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)