2023.11.14 godz. 17:17 Września, Wielkopolskie

Reklamacja na zasadzie renkojmi

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam pewien problem i bardzo proszę o pomoc. Otóż sprzedałam na allegro w lutym lokalnie jako osoba prywatna etui z klawiaturą i po ośmiu miesiącach użytkowania kupujący do mnie napisał że żąda reklamacji na zasadzie renkojmi ponieważ jeden przycisk mi nie działa. Przecież przycisk mógł się popsuć poprzez nadmierne użytkowanie, lub nawet dziecko mogło popsuć klawisz. Przedmiot był użytkowany 8 miesięcy, a ja wystawiając go na allegro nie miałam świadomości że ktoś będzie mógł w ten sposób postąpić. Nie stać mnie żeby zwrócić pieniądze ani nawet naprawić, ponieważ same przesyłki i naprawa więcej uczynią niż to wszystko jest warte. Przecież to jest nielogiczne, każdy na tej zasadzie mógłby zwracać użytkowane przedmioty. Bardzo Proszę o pomoc jak ja mogę się bronić w tej sytuacji? Czy naprawdę muszę wziąść na siebie odpowiedzialność?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2023 20:36

W mojej subiektywnej opinii nie sposób uznać wadę przycisku klawiatury za wadę ukrytą, której nie można było wykryć przez osiem miesięcy (odpowiedź na pytanie nie stanowi opinii ani porady prawnej).